Summer Grass Doubles League Season 1 Tuesday 7/10/2018

Preview

6:30 – 7:30

Net 1

U12A A – A Squared (Addison sub Sophie and Allie) vs Naevaeh and Maddie (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

Net 2

U12A B – Gracie and Scarlett vs Rockets (Gabriela and Lila) (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

(IF SPLIT POINT RATIO DETERMINES)

WINNER A PLAYS WINNER B (BEST OF 3 SETS TO 15)

WINNER A/B PLAYS WINNER C (7:30 BELOW) NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Net 3

U14A A – The Servers (OUT) vs Hannah and Ava (OPEN NET vs PICK UP PLAYERS)

Net 4

U14A B – Makalyn and Jacie vs Can You Dig It? (Logan and Makenna) (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

Net 5

U14A C – Alexus and Kaela vs Alyssa and Brooklyn (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

(IF SPLIT POINT RATIO DETERMINES)

WINNER B PLAYS WINNER C (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER B/C PLAYS A NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Net 6

U14A D Claire and Ellie vs Hollyn and Jessie (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

7:30 – 8:30

Net 1

U12B A – Sugar and Spike (Rileigh and Emily) vs Bella sub Scarlett and Lilly (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

Net 2

ADULTS A – Conner and Derek vs Mindy Sub Todd and Alisa (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

Net 3

U12A C – Misfits (Jorja and Charlie) vs Bryn sub Sophie Larner and Morgan (BEST OF 3 SETS TO 25, 3rd TO 21)

Net 4

U14B A – Eagles (Cam and Oakleigh) vs Makena and Maddie (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

Net 5

U14B B – Pack Attack (Whitney and Ashlynn) vs Beaver and Warlick (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

Net 6

U14B C – Hit List (Becca and Erin) vs Jarlette (Jael and Charlotte) (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER A OFF WAIT

WINNER B PLAYS WINNER C (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER B/C PLAYS A (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER B/C A PLAYS NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

8:30 – 9:30

Net 1

CARRY OVER FROM EARLIER GAMES

Net 2

CARRY OVER FROM EARLIER GAMES

Net 3

U12B B – Addie and Emma vs Chloe and Chloe (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

WINNER A PLAYS B PLAYS NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Net 4

U14B D – Peyton and Ryann (1st SEED BYE)

U14B E – Emmie and Maddie (OUT) vs Abby and Chloe (OUT)

U14B F – Emma and Lilly vs Kyla and Sarah (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER F PLAYS D (BEST OF 3 SETS TO 15, 3rd TO 11)

WINNER D F PLAYS WINNER B/C A NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Net 5

U14A E Adisson and Landrie vs Ace’s (Allison and Caitlyn) (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

WINNER D PLAYS E NEXT WEEK 7/17 FOR 7th/8th

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Net 6

ADULTS B – Andrew and Faith vs Todd and Jennifer sub Alisa (BEST OF 3 TO 25, 3rd TO 21)

WINNER A PLAYS WINNER B NEXT WEEK 7/17 FOR 1st/2nd

LOWER TEAMS STILL PLAY NEXT WEEK

Details

Date Time Season
July 10, 2018 6:30 pm 2018

Venue

City Church South Soccer Fields
3100 Bethlehem Church St, Gastonia, NC 28056